Б) обчислити об'єм ортофосфорної кислоти, яку труба взяти для повної нейтралізаці розчину барій

гідроксиду масою 95г.

Ответы на вопрос

Отвечает Хлебников Илья.
H3PO4 + 2 Ba(OH)2 → Ba3(PO4)2 + 6 H2O

З цього рівняння видно, що на 1 моль H3PO4 потрібно 2 моля Ba(OH)2. Тому спочатку треба визначити кількість молей Ba(OH)2 у 95 г речовини, використовуючи її молярну масу:

n = m / M

де n - кількість молей, m - маса у грамах, M - молярна маса.

M(Ba(OH)2) = 137.33 г / моль + 2(16.00 г / моль) + 2(1.01 г / моль) = 171.34 г / моль

n(Ba(OH)2) = 95 г / 171.34 г / моль ≈ 0.554 моль

Тому для повної нейтралізації цього розчину потрібно:

0.554 моль Ba(OH)2 x (1 моль H3PO4 / 2 моля Ba(OH)2) = 0.277 моль H3PO4

Об'єм H3PO4, який потрібно взяти, можна визначити, використовуючи його молярний об'єм, який можна обчислити, використовуючи його молярну масу та щільність:

M(H3PO4) = 3(1.01 г / моль) + 1(30.97 г / моль) + 4(16.00 г / моль) = 98.00 г / моль

ρ(H3PO4) = 1.69 г / мл

V(H3PO4) = n(H3PO4) x Vm(H3PO4) = n(H3PO4) x (M(H3PO4) / ρ(H3PO4))

де V(H3PO4) - об'єм H3PO4, який потрібно взяти, Vm(H3PO4) - молярний об'єм H3PO4.

Підставивши числові значення, отримаємо:

V(H3PO4) = 0.277 моль x (98