При взаємодії сірки масою 144 г з воднем було одержано гідроген сульфід об'ємом 75,6 л (н.у.).

Обчисліть об'ємну частку виходу продукту реакції від теоретично можливого.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сызин Денис.

Уравнение химической реакции H2 + S → H2S.

n(S) = m(S) : M(S) = 144 г : 32 г/моль = 4,5 моль.

По уравнению реакции n(S) = n(H2S) = 4,5 моль.

V(H2S) = n(H2S)*Vm = 4,5 моль*22,4 л/моль = 100,8 л.

Теоретически могли получить 100,8 л Н2S.

Но на практике получили 75,6 л Н2S.

φ = V(практ.) : V(теорет.) = 75,6 л : 100,8 л = 0,75 или 75%.

Ответ : 75%.

#SPJ1