90 балов 5. Скільки атомів і молекул містить гідроген бромід (НВr) об’ємом 11,2 л? 6. Який об’єм

за нормальних умов займуть 24,08•10 23 молекул хлору? полное решение

Ответы на вопрос

Отвечает Ермилов Данил.

Ответ:

Объяснение:

5.)

Знайдемо кількість речовини НВr:

n(HBr) = V(HBr)/Vm = 11,2/22,4 = 0,5 моль

Вичислимо кількість молекул і атомів:

Nм(HBr) = n(HBr) * Na = 0,5 * 6,02 * 10²³ = 3,01 * 10²³ молекул

Так як в молекулі НВr 1 атом Гідрогену і 1 атом Брому, то

N(HBr) = 2Nм(HBr) = 2 * 3,01 * 10²³ = 6,02 * 10²³ атомів

6)

Знайдемо кількість речовини Cl2:

n(Cl2) = N(Cl2)/ Na = 24,08 * 10²³/6,02 * 10²³ = 4 моль

Вичислимо  об’єм за нормальних умов:

V(Cl2) = n(Cl2) * Vm = 4 * 22,4 = 89,6 л