Хлору змішали з 3 л бутану. Обчисліть об'єм утвореного хлорпохідного алкану. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Терёхина Марина.

Відповідь:

Нам потрібно знати молярну кількість хлору, що була додана до бутану, а потім використовувати стехіометрію реакції, щоб знайти об'єм утвореного продукту.

Знайдіть масу хлору, що була додана до бутану. Для цього потрібно знати масу хлору та його молярну масу:

маса хлору = кількість * молярна маса = 3 мл * 2,95 г / моль = 8,85 г

Знайдіть молярну кількість хлорпохідного алкану, що утворюється за реакцією. Згідно з рівнянням реакції:

C4H10 + Cl2 → C4H9Cl + HCl

1 моль бутану реагує з 1 моль хлору, щоб утворити 1 моль хлорпохідного алкану (C4H9Cl).

Знайдіть масу хлорпохідного алкану, що утворюється за реакцією. Для цього ми використовуємо масу хлору, що була додана до бутану, та стехіометрію реакції:

маса C4H9Cl = маса Cl2 * (1 моль C4H9Cl / 1 моль Cl2) * (120,91 г / моль C4H9Cl) = 8,85 г * 1 * 120,91 г / моль = 1065,68 г / моль

Знайдіть об'єм утвореного хлорпохідного алкану, використовуючи його масу та щільність. Для цього ми використовуємо формулу:

об'єм = маса / щільність

Візьмемо щільність C4H9Cl як 0,89 г / мл.

об'єм = 1065,68 г / моль / 0,89 г / мл = 1195,1 мл або 1,1951 л

Отже, об'єм утвореного хлорпохідного алкану становить близько 1,2 літра.

Пояснення:

Якщо допомогло - скажи