Яка маса солі утвориться в результаті взаємодії 17,1г барій гідроксиду з сульфатною кислотою? Даю

100 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Магомедова Камилла.

Ответ:m(BaSO4) = 0,1245 моль * 233,38 г/моль ≈ 29,0 г

Объяснение:

Спочатку потрібно записати рівняння реакції між барій гідроксидом (Ba(OH)2) та сульфатною кислотою (H2SO4):

Ba(OH)2 + H2SO4 → BaSO4 + 2H2O

З рівняння видно, що одна молекула барій гідроксиду реагує з однією молекулою сульфатної кислоти у співвідношенні 1:1. Тому спочатку потрібно перевести масу барій гідроксиду в кількість речовини (молярну кількість):

n(Ba(OH)2) = m/M, де m - маса барій гідроксиду, M - молярна маса барій гідроксиду.

M(Ba(OH)2) = 137,34 г/моль

n(Ba(OH)2) = 17,1 г / 137,34 г/моль ≈ 0,1245 моль

Оскільки співвідношення між барій гідроксидом і сульфатною кислотою у рівнянні реакції 1:1, то кількість моль сульфатної кислоти також дорівнює 0,1245 моль.

Маса солі, яка утвориться в результаті реакції, дорівнює масі барій сульфату (BaSO4), який утвориться:

m(BaSO4) = n(BaSO4) * M(BaSO4), де n(BaSO4) - кількість моль барій сульфату, M(BaSO4) - молярна маса барій сульфату.

M(BaSO4) = 233,38 г/моль

n(BaSO4) = n(Ba(OH)2) = 0,1245 моль

m(BaSO4) = 0,1245 моль * 233,38 г/моль ≈ 29,0 г

Отже, маса барій сульфату, який утвориться в результаті реакції, дорівнює близько 29,0 г.

Отвечает Туева Анастасия.

Ответ:

Ba(OH)2 + H2SO4 = BaSO4(соль) + 2H2O

171 гр бария гидроксида - 233 гр соли BaSO4

17,1 гр - x = 23,3 гр соли BaSO4

Ответ : 23,3 гр соли