Визначте молекулярну формулу речовини, якщо масова частка Гідрогену - 16,65 %. Відносна густина

за гелієм становить 18. Дайте назву речовині. Записати: дано, розв'язок, відповідь.

Ответы на вопрос

Отвечает Владимирова Надя.
Дано:

Масова частка гідрогену: 16,65%
Відносна густина за гелієм: 18
Розв'язок:

Обчислимо масову частку кожного з елементів у речовині.
Оскільки вода складається з атомів водню та кисню в пропорції 2:1, ми можемо спробувати вивести формулу речовини, використовуючи ці відсотки.
Нехай маса речовини дорівнює 100 г, тоді маса гідрогену дорівнює 16,65 г, а маса кисню дорівнює (100 - 16,65) = 83,35 г.
Масова частка водню у речовині: 16,65 г / 100 г × 100% = 16,65%
Масова частка кисню у речовині: 83,35 г / 100 г × 100% = 83,35%
Обчислимо кількість молів кожного елемента у речовині, використовуючи їх масові частки та атомні маси.
Атомна маса водню: 1 г/моль
Атомна маса кисню: 16 г/моль
Кількість молів водню: 16,65 г / 1 г/моль = 16,65 моль
Кількість молів кисню: 83,35 г / 16 г/моль = 5,21 моль
Запишемо формулу речовини, використовуючи кількість молів кожного елемента.
Оскільки в пропорції води кількість атомів водню та кисню становить 2:1, формула речовини буде H₂O.
Кількість молів водню у формулі речовини: 2 × 16,65 моль = 33,3 моль
Кількість молів кисню у формулі речовини: 1 × 5,21 моль = 5,21 моль
Обчислимо молекулярну масу речовини.
Молекулярна маса H₂O: 2 × 1 г/моль + 1 × 16 г/моль = 18 г/моль
Обчислимо масу одного мола реч