Користуючись методом електронного балансу доберіть коефіцієнти в рівняння реакції: HI + H2$O4 =

12 + H2S + H20

Ответы на вопрос

Отвечает Карпiнський Маркiян.

Ответ:

Спочатку запишемо склад речовин:

HI + H2SO4 = I2 + H2S + H2O + SO2

Потім складемо рівняння реакції, добираючи коефіцієнти перед речовинами так, щоб кількість атомів кожного елемента була однаковою на обох сторонах рівняння:

2HI + H2SO4 = I2 + H2S + 2H2O + SO2

Отже, коефіцієнти перед речовинами у рівнянні реакції такі:

2HI + H2SO4 = I2 + H2S + 2H2O + SO2

Для перевірки можна порахувати кількість атомів кожного елемента на обох сторонах рівняння і переконатися, що вони співпадають.

Отвечает Кудряшова Милена.

Напишемо рівняння реакції:

HI + H2SO4 → I2 + H2S + H2O

Тепер застосуємо метод електронного балансу, щоб знайти коефіцієнти для збалансування рівняння.

Записуємо склад реакції та окремі елементи, які беруть участь в окисно-відновних процесах:
HI + H2SO4 → I2 + H2S + H2O
Елементи: H, I, S, O

Знаходимо окремо кількість окисника та кількість електронів, що беруть участь в окисно-відновних процесах:
HI + H2SO4 → I2 + H2S + H2O
H: -1 → 0
I: 0 → +2
S: +6 → -2
O: -2 → -2

Знаходимо електронний баланс, віднімаючи суму електронів, які взяли участь у відновленні від суми електронів, які взяли участь в окисленні:
Кількість електронів, що взяли участь у відновленні: 2
Кількість електронів, що взяли участь в окисленні: 2 + 10 = 12
Електронний баланс: 2 - 12 = -10

Збалансуємо рівняння, додаючи коефіцієнти до сполук, щоб електронний баланс став рівним нулю:
2HI + H2SO4 → I2 + H2S + 2H2O

Таким чином, збалансоване рівняння має такі коефіцієнти: 2, 1, 1, 1, 2, 2 для сполук HI, H2SO4, I2, H2S, H2O відповідно.