Обчисліть масу солі та об'єм води, необхідні для виготовлення розчину масою 200г із масовою часткою

натрій хлориду 0.2

Ответы на вопрос

Отвечает Мазура Лиза.

Дано:

m р-ну(NaCl) = 200 г

ω(NaCl) = 0,2

Знайти:

m(NaCl) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m(NaCl) = ω * m р-ну = 0,2 * 200 = 40 г;

2) m(H2O) = m р-ну(NaCl) - m(NaCl) = 200 - 40 = 160 г;

3) V(H2O) = m / ρ = 160 / 1 = 160 мл.

Відповідь: Маса NaCl становить 40 г; об’єм H2O - 160 мл.