. У 140 г води розчинили 8 г солі. Визначити масову частку солі в цьому розчині?


Ответы на вопрос

Отвечает Григорьев Максим.

Відповідь:

5.4%.

Пояснення:

Масова частка речовини в розчині визначається як відношення маси цієї речовини до маси всього розчину.

У даному випадку маса солі становить 8 грамів, а маса всього розчину складає:

140 + 8 = 148 грамів.

Таким чином, масова частка солі у розчині становить:

(8 / 148) * 100% ≈ 5.4%.

Отвечает Булгакова Маша.

Дано:

m(води) = 140 г

m(солі) = 8 г

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(солі) = m(води) + m(солі) = 140 + 8 = 148 г;

2) ω(солі) = m * 100% / m р-ну = 8 * 100% / 148 = 5,4%.

Відповідь: Масова частка солі становить 5,4%.