Який обєм 20%розчину НСІ(р=1,1 г/см3)потрібно для нетралізації 2 л 8%розчину КОН(р=1,065 г/см3)?​


Ответы на вопрос

Отвечает Водеников Илья.

KOH + HCl => KCl + H2O

p=m/V

2 л = 2000 см³

m раствора(KOH) = 2000 × 1,065 = 2130 г

w=m(вещества)/m(раствора)×100%

m вещества(KOH) = 2130 × 0,08 = 170,4 г

n=m/M

n(KOH) = 170,4/56 = 3 моль

n(HCl) = n(KOH) = 3 моль

m вещества(HCl) = 3 × 36,5 = 109,5 г

m раствора(HCl) = 109,5/0,2 = 547,5 г

V(HCl) = m(HCl)/p(HCl) = 547,5/1,1 = 498 см³ ≈ 0,5 л

Ответ: 0,5 л