СРООООЧНО!!!!!! Обчисліть масу солі та води, необхідних для приготування розчину масою 50 г із

масовою часткою солі 5 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Кобель Серафимка.

Дано:

Маса розчину (m) = 50 г

Масова частка солі (w) = 5%

Знайти:

Масу солі (m1) та масу води (m2), необхідних для приготування розчину.

Розв'язок:

Позначимо масу солі як m1, а масу води - як m2.

Масова частка солі в розчині може бути виражена як відношення маси солі до загальної маси розчину:

w = m1 / (m1 + m2) * 100%

З даного рівняння можна виділити масу солі:

m1 = w / 100% * (m1 + m2)

Також маса води може бути виражена через масу солі:

m2 = m - m1

Підставляємо значення маси розчину та масової частки солі в формули:

m1 = 5 / 100% * (50 г) / (100% - 5%) ≈ 2,63 г

m2 = 50 г - 2,63 г ≈ 47,37 г

Відповідь: Для приготування розчину масою 50 г із масовою часткою солі 5% необхідно взяти 2,63 г солі та 47,37 г води.