Практична робота № 5 ( 50 баллов)( ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ) Виготовлення водного розчину із заданою

масовою часткою розчиненої речовини. 1 варіант 1. Розчин цинк сульфату, в якому масова частка цієї речовини складає 0,25%, використовують як краплі для очей при лікуванні коньюктивіту. Яку масу солі (цинк сульфату) та який об’єм дистильованої води потрібно взяти для приготування 10г такого розчину? 2. Розчин оцтової кислоти з масовою часткою кислоти 80% називають оцтова есенція. До 72г оцтової есенції додали 128г води. Обчисліть масову частку оцтової кислоти в розчині, який утворився.

Ответы на вопрос

Отвечает Беляев Сергей.

Ответ:1)Масова частка цинк сульфату в розчині складає 0,25%, що означає, що в 100 г розчину міститься 0,25 г цинк сульфату.

Для приготування 10 г розчину необхідна кількість цинк сульфату:

10 г * 0,0025 = 0,025 г

Щоб визначити об'єм води, необхідного для приготування розчину, скористаємось формулою:

маса речовини / масова концентрація = об'єм розчину

Об'єм розчину дорівнює об'єму дистильованої води, яку необхідно взяти.

Обчислимо масову концентрацію цинк сульфату в розчині в г/мл:

0,25 г / 100 мл = 0,0025 г/мл

Тоді об'єм води, необхідний для приготування розчину, буде:

0,025 г / 0,0025 г/мл = 10 мл

Отже, для приготування 10 г розчину цинк сульфату потрібно взяти 0,025 г цинк сульфату та 10 мл дистильованої води.

2)Спочатку знайдемо масу оцтової кислоти в розчині:

Маса оцтової кислоти = 72 г * 0.8 = 57.6 г

Загальна маса розчину: 72 г + 128 г = 200 г

Масова частка оцтової кислоти в розчині:

маса оцтової кислоти / загальна маса розчину * 100% = 57.6 г / 200 г * 100% ≈ 28.8%

Отже, масова частка оцтової кислоти в утвореному розчині становить близько 28.8%.

Объяснение: