3. Скільки г Купруму можна отримати при взаємодії 6,5 г Цинку з розчином Купрум (II) сульфату масою

200г з масовою часткою солі 3,2%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Нефёдов Максим.

Ответ:

Для цього можна використовувати співвідношення між кількостями реагентів та їх коефіцієнтами рівняння реакції.

Рівняння реакції між цинком та сульфатом міді:

Zn+CuSO4–>Cu+ZnSO4

З рівняння видно, що з утворення 1 моля міді потрібно 1 моль цинку. Молярна маса цинку дорівнює 65г/моль, молярна маса міді дорівнює 63,5г/моль

Спочатку знайдемо кількість міді, яку можна отримати з розчину:

маса Cu=200г * 0.032=6,4г кількість молей CuSO4= маса / молярна маса=6,4г/159,6 г/моль=0,04 моль кількість молей Сu= кількість молів Zn (за рівнянням реакції) маса Cu= кількість молей * молярна маса= 0,04 моль * 63,5 г/моль= 2,54 г

Таким чином можна отримати 2,54 г міді з даної кількості розчину.

Тепер визначимо кількість цинку, яка буде потрібна для реакції:

Кількість молей Zn= маса / молярна маса= 6,5 г /65г/моль= 0,1 моль

З рівняння реакції слід, що з утворення 0,1 моль міді потрібно 0,1 моль цинку. Маса цинку необхідна для реакції, буде:

Маса Zn= кількість молів * молярна маса= 0,1

Таким чином при взаємодії 6,5 г цинку з даною кількістю розчину Купрум (ІІ) сульфату можна отримати лише 2,54 г міді, оскільки мідь є обмежуючим реагентом цієї реакції.