Який об'єм суміші озону й кисню, де об'ємна частка озону становить 15%,знадобиться для спалювавання

15л суміші парів метанолу й етанолу, відносна густина якої за воднем становить 22,3? Виміри об'ємів газів проводяться за нормальних умов.​

Ответы на вопрос

Отвечает Чёрный Никита.

Ответ:

Використовуючи дані задачі, можна знайти кількість кожного газу у даних умовах, а потім знайти їх об'єм у суміші.

1. Складаємо рівняння для відносної густини суміші парів метанолу та етанолу:

ρ(суміші) = ρ(метанолу)·x + ρ(етанолу)·(1-x)

де x - об'ємна частка метанолу, (1-x) - об'ємна частка етанолу.

Підставимо відомі значення:

22,3 = 0,791·x + 0,789·(1-x)

Розв'язуємо рівняння відносно x:

x = (22,3-0,789)/(0,791-0,789) ≈ 11,5%

Тоді об'ємна частка етанолу складе 1 - 0,115 = 0,885.

2. Знаходимо масу 15 л суміші парів метанолу та етанолу:

m(суміші) = ρ(суміші)·V(суміші)

m(суміші) = 22,3·15/1000 ≈ 0,334 маси водню

3. Знаходимо масу кожного газу в суміші:

m(озону) = 0,15·0,334 ≈ 0,050 маси водню

m(кисню) = 0,85·0,334 ≈ 0,284 маси водню

4. Знаходимо об'єми кожного газу за нормальних умов:

V(озону) = n(озону)·V(молекули)·N(А) = m(озону)·RT/M(озону) ≈ 0,024 м³

V(кисню) = n(кисню)·V(молекули)·N(А) = m(кисню)·RT/M(кисню) ≈ 0,805 м³

де N(А) - число Авогадро, R - газова стала, M - молярна маса газу.

5. Знаходимо об'єм суміші:

V(суміші) = V(озону) + V(кисню) ≈ 0,829 м³

Отже, для спалювання 15 л суміші парів метанолу та етанолу з об'ємною часткою озону 15% потрібно 0,829 м³ суміші озону та кисню.

Объяснение: