Сірчистий газ об’ємом 3,36 л (н. у.) пропустили крізь розчин, який містить калій гідроксид масою

5,6 г. Обчисліть масу (г) солі, яка утворилася. Срочно пжж!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Саая Айдана.

Ответ:

сподіваюсь все правильно

Объяснение:

Рівняння хімічної реакції:

SO2 + 2KOH → K2SO3 + H2O

За рівнянням видно, що для утворення 1 молекули K2SO3 необхідно 1 молекула SO2. Тому кількість молекул K2SO3, яка утворилася, буде дорівнювати кількості молекул SO2, яка була використана у реакції.

Обчислимо кількість молекул SO2 за допомогою закону газів:

n = V/P * (M/RT)

де n - кількість молекул газу, V - об'єм газу (в даному випадку 3,36 л), P - тиск газу (нормальних умовах - 1 атм), M - молярна маса SO2 (64 г/моль), R - універсальна газова стала (0,0821 латм/(мольК)), T - температура (нормальних умовах - 273 К).

Отже, n = 3,36/1 * (64/0,0821/273) ≈ 0,089 моль.

За рівнянням хімічної реакції одна молекула SO2 утворює одну молекулу K2SO3. Тому кількість молекул K2SO3, яка утворилася, також дорівнює 0,089 моль.

Далі, обчислимо масу утвореної солі K2SO3 за формулою:

m = n * M

де m - маса солі, M - молярна маса K2SO3 (174 г/моль).

Отже, m = 0,089 * 174 ≈ 15,4 г.

Таким чином, маса утвореної солі K2SO3 становить близько 15,4 г.