Обчисліть масову частку солі у розчині, що утворився при змішуванні розчину масою 200 г з масовою

часткою солі 15 % та розчину масою 300 г з масовою часткою солі 5 % Помогите, очень срочно!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Станевич Денис.

Объяснение:

Щоб обчислити масову частку солі у розчині, що утворився при змішуванні двох розчинів, спочатку треба знайти масу солі в цьому розчині, а потім поділити цю масу на загальну масу розчину і помножити на 100%, щоб отримати масову частку.

Для першого розчину, маса солі дорівнює 15% від 200 г, тобто:

маса солі = 0,15 × 200 г = 30 г

Для другого розчину, маса солі дорівнює 5% від 300 г, тобто:

маса солі = 0,05 × 300 г = 15 г

Загальна маса розчину дорівнює сумі мас двох розчинів:

загальна маса = 200 г + 300 г = 500 г

Отже, масова частка солі у розчині, що утворився при змішуванні двох розчинів, дорівнює:

масова частка солі = (30 г + 15 г) / 500 г × 100% = 9%

Таким чином, масова частка солі у розчині, що утворився при змішуванні розчину масою 200 г з масовою часткою солі 15% та розчину масою 300 г з масовою часткою солі 5%, дорівнює 9%.