Молекула СхНу складається з 5 атомів Карбону і 10 атомів Гідрогену. Складіть формулу, обчисліть

відносну молекулярну масу речовини.

Ответы на вопрос

Отвечает Шимарёва Надя.

Формула молекули СхНу буде C5H10, що вказує на наявність 5 атомів вуглецю та 10 атомів водню.

Відносна молекулярна маса речовини обчислюється як сума відносних атомних мас усіх атомів, що входять до складу молекули.

Відносні атомні маси вуглецю та водню дорівнюють 12,01 та 1,01 відповідно (за періодичною таблицею).

Тому відносна молекулярна маса СхНу складатиме:

(5 × 12,01) + (10 × 1,01) = 60,05 + 10,1 = 70,15 г/моль.

Отже, відносна молекулярна маса СхНу дорівнює 70,15 г/моль.