До розчину масою 420 г з масовою часткою лимонної кислоти 15% випарили воду масою 40 г. Якою стала

масова частка лимонної кислоти в розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Слепков Савелий.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m₁(р-ну) = 420 г

w₁(кислоти) = 15% або 0,15

m(Н2О) = 40 г

Найти: w₂(кислоти) -?

1. Обчислимо масу лимонної кислоти в розчині:

m(кислоти) =  m₁(р-н) * w₁(кислоти) = 420 * 0,15 = 63 г

2. Знайдемо масу нового розчину:

m₂(р-ну) = m₁(р-н) - m(Н2О) = 420 - 40 = 380 г

3. Обчислюємо масову частку лимонної кислоти в розчині:

w₂(кислоти) = m(кислоти) /m₂(р-ну)  * 100% = 63/380 * 100% = 16,58%