Пожалуйста!!! Помогите!!! Виведіть формулу вуглеводню, масова частка карбону в якому складає 83,3%.

Масова частка гідрогену 16,67% , а відносна густина пари речовини за воднем становить 36.

Ответы на вопрос

Отвечает Куанышкалиев Диас.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(C) = 83,3% або 0,833

w(Н) = 16,67% або 0,1667

D(Н2) = 36

Найти: CxHy - ?

Знайдемо масу сполуки:

m(СхНу) = D(Н2) * М(Н2) = 36 * 2 = 72 г/моль

Обчислимо кількість речовин С і Н

n(C) = w(C) *m(СхНу) / М(С) = 0,833 * 72 /12 =5 моль

n(Н) = w(Н) * m(СхНу)  / М(Н) = 0,1667 * 72/1 = 12 моль

n(C) : n(Н) = 5 : 12

формула вуглеводню: C₅H₁₂ - пентан