Метаналь масою 90 г вступає в реакцію «срібного дзеркала» з аргентум оксидом масою464 г. Яка маса

срібла випаде в осад? Допоможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Гончаров Макс.

Ответ:

888.1 г.

Объяснение:

Спочатку треба записати рівняння реакції:

CH3CHO + 2Ag2O → 2Ag + CH3COOH + H2O

За рівнянням, одна молекула метаналу взаємодіє з двома молекулами Ag2O і утворює дві молекули Ag. Знаходимо кількість молів метаналу:

n(CH3CHO) = m/M = 90/44 = 2.05 моль

Так як метанал взаємодіє з Ag2O у співвідношенні 1:2, то кількість молей Ag2O буде рівна 4.10 моль. Оскільки кожна молекула Ag2O утворює дві молекули Ag, то загальна кількість молей Ag, що вийде в осад, буде рівна 8.20 моль.

Знаходимо масу Ag за допомогою його молярної маси:

m(Ag) = n(Ag) × M(Ag) = 8.20 × 107.87 = 888.1 г

Отже, маса срібла, що випаде в осад, буде 888.1 г.