У реакцію з хлоридною кислотою вступив алюміній масою 2,7 г. Обчисліть масу солі, що

утворилася.СРОЧНО!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Сейтказиева Айкоркем.

Реакція між алюмінієм та хлоридною кислотою має наступний балансований рівняння:

2Al + 6HCl → 2AlCl3 + 3H2За рівнянням реакції, на 2 мол алюмінію потрібно 6 мол хлоридної кислоти для утворення 2 мол алюмінієвого хлориду. Звідси можна скласти пропорцію:

2 моля Al / 2,7 г Al = 2 моля AlCl3 / маса AlCl3

Маса AlCl3, що утворилася дорівнює:

маса AlCl3 = 2 моля AlCl3 * молярна маса AlCl3 = 2 * (27 + 3 * 35,5) г/моль = 338 г/моль

маса AlCl3 = 2,7 г Al * (2 моля AlCl3 / 2 моля Al) * (338 г/моль AlCl3) = 912,6 гОтже, маса солі, що утворилася, дорівнює 912,6 г.