Обчисліть об'єм води (мл) і масу цукру (г) які необхідно взяти для приготування розчину масою 250 г

з масовою часткою цукру 8%

Ответы на вопрос

Отвечает Тихонова Анна.

Відповідь:

20 г цукру і 230 мл води.

Пояснення:

Дано:

w = 8%
m(роз-ну) = 250 г

Знайти:

m(цук.) - ?
m(Н2О) - ?
Розв‘язання:

w = (m(роз.реч-ни)/ m(роз-ну))•100%

m(роз.реч-ни) = (w•m(роз-ну)/100%

m(цук.) =(8•250):100 = 20 (г)

m(роз-ну) = m(цук.) + m(H2O)

m(H2O) = m(роз-ну) - m(цук);

m(H2O) = 250-20= 230 (г)

V(H2O) = m(H2O) • p(H2O); p(H2O) = 1
V(H2O) = 230•1 = 230 (мл)

Відповідь: для приготування розчину масою 250 г з масовою часткою цукру 8% необхідно 20 г цукру і 230 мл води.