70 БАЛЛОВ ДАЮ СРОЧНО!!! розрахувати масу алюмінію яка потрібна для реакції з сульфатною кислотою

щоб об'єм водню який виділяється в ході реакції дорівнював 44,8 л?

Ответы на вопрос

Отвечает Затонская Ирина.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання необхідно використати хімічну реакцію алюмінію з сульфатною кислотою:

2Al + 3H2SO4 → Al2(SO4)3 + 3H2↑

З цієї реакції видно, що для кожних 2 моль алюмінію необхідно 3 моля сульфатної кислоти і виділяється 3 моля водню.

Оскільки об'єм водню, який виділяється дорівнює 44,8 л, то необхідно знайти кількість молей водню:

44,8 л / 22,4 л/моль = 2 моля

Отже, для виділення 2 молей водню потрібно 2/3 * 2 = 4/3 моля сульфатної кислоти і 1 моль алюмінію.

Молярна маса алюмінію дорівнює 26,98 г/моль, тому маса алюмінію, яка потрібна для цієї реакції, буде:

1 моль * 26,98 г/моль = 26,98 г

Отже, для того, щоб об'єм водню, який виділяється в ході реакції, дорівнював 44,8 л, потрібно 26,98 г алюмінію.

Объяснение:

можете позначити як краща відповідь, якщо допоміг