Який об'єм гідроген хлориду можна одержати в результаті реакції водню об'ємом 11,2 л з хлором масою

14,2 г (Відповідь писати разом з дано) Терміново!! Даю 90 балів!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Калугина Диана.

Ответ:

Дано: об’єм водню H2 - 11,2 л, маса Cl2 - 14,2 г.

Необхідно знайти об’єм HCl, який можна отримати за умови повної реакції водню і хлору із розрахунку 1 моль H2 дорівнює 1 моль HCl.

Розрахуємо кількість H2 і Cl2 у мольних еквівалентах:

n(H2) = V(H2) / Vm(H2) = 11,2 л / 22,4 л/моль = 0,5 моль.

n(Cl2) = m(Cl2) / M(Cl2) = 14,2 г / 71 г/моль = 0,2 моль.

Відношення коєфіцієнтів при H2 і HCl у рівнянні реакції рівне 1:2, тому кількість HCl у мольних еквівалентах також дорівнює 0,5 моль.

Розрахуємо об’єм HCl за допомогою співвідношення V(HCl) = n(HCl) * Vm(HCl):

V(HCl) = n(HCl) * Vm(HCl) = 0,5 моль * 22,4 л/моль = 11,2 л.

Отже, об’єм гідроген хлориду, який можна отримати в результаті реакції водню об’ємом 11,2 л з хлором масою 14,2 г, дорівнює 11,2 л.