IV. Виконати задачу. 9. Який об'єм вуглекислого газу утвориться при розкладанні 25,2г натрій

гідрогенкарбонату - питної соди (NaHCO3) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Король Богдан.

Ответ:

6,72 л

Объяснение:

Розкладання питної соди (NaHCO3) на сухий газ і воду відбувається за наступною реакцією:

2 NaHCO3(s) → Na2CO3(s) + CO2(g) + H2O(g)

За даною реакцією, одна молекула NaHCO3 виділяє один моль (22,4 л) CO2 при нормальних умовах тиску та температури.

Молекулярна маса NaHCO3:

Na = 23 г/моль

H = 1 г/моль

C = 12 г/моль

O (3 шт.) = 16 г/моль × 3 = 48 г/моль

Отже, молекулярна маса NaHCO3: 23 + 1 + 12 + 48 = 84 г/моль

Кількість молів NaHCO3:

n = m/M = 25,2 г / 84 г/моль ≈ 0.3 моль

Таким чином, з розкладання 25,2 г NaHCO3 утвориться:

0.3 моль CO2 × 22.4 л/моль ≈ 6.72 л CO2

Отже, об'єм вуглекислого газу (CO2), який утвориться при розкладанні 25,2 г NaHCO3, становить близько 6.72 л. (за нормальних умов тиску та температури).