обчислити масу солі і води необхідні для приготування розчину масою 800 г з масовою часткою

розчиненої речовини 0,2

Ответы на вопрос

Отвечает Кулмирзаева Нурбакыт.

Масова частка (відсоток маси) розчиненої речовини в розчині визначається як відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину, помножене на 100%. У даному випадку масова частка дорівнює 0,2, що означає, що у 100 г розчину міститься 0,2 г розчиненої речовини.

Отже, у 800 г розчину міститься 800 г × 0,2 = 160 г розчиненої речовини. Ця маса складається з маси солі і маси води.

Припустимо, що масова частка солі в розчині становить x. Тоді масова частка води в розчині буде 1 − x.

Маса солі дорівнює масовій частці солі помноженій на масу розчину:

маса солі = x × 800 г

Маса води дорівнює масовій частці води помноженій на масу розчину:

маса води = (1 − x) × 800 г

Задача полягає у тому, щоб знайти значення x, масу солі та масу води. Це можна зробити з використанням системи двох рівнянь з двома невідомими:

x × 800 г + (1 − x) × 800 г = 800 г

x × 800 г = 160 г

Розв'язавши цю систему рівнянь, отримаємо:

x = 0,2 (тобто масова частка солі в розчині дорівнює 0,2, що відповідає заданій масовій частці розчиненої речовини)

маса солі = x × 800 г = 0,2 × 800 г = 160 г

маса води = (1 − x) × 800 г = 0,8 × 800 г = 640 г

Отже, для приготування розчину масою 800 г з масовою часткою розчиненої речовини 0,2 необхідно взяти 160 г солі та 640 г води.