NA JUTRO !! ĆW1 - Olle gramów siarczku magnezu otrzymamy podczas reakcji magnezu Mg z 64 g siarki

S? ĆW2 - Olle gramów siarki S należy wziąć, aby w wyniku reakcji z glinem Al otrzymać 75 g siarczku glinu? Daję ilie mogę​

Ответы на вопрос

Отвечает Горбушина Елизавета.

Відповідь:1)x (gramy) 64 (gramy)

Mg + S = MgS

m = 24 g/mol m = 56 g/mol

1 (mol) 1 (mol)
2)Napiszmy reakcję

n(Al)=2 mol

m(Al)=2*27=54

n(Al2S3)=1 mol

m(Al2C3)=1*150=150

x/54=75/150

x=(54*75)/150=27(g)

Пояснення:Myślę, że to prawda. Vibach co jest nie tak