СРОЧНО Обчисліть об’єм водню, який виділиться при взаємодії магнію із розчином оцтової кислоти

масою 400г, масова частка кислоти в якому становить 6%.

Ответы на вопрос

Отвечает Портнов Дима.

Ответ:

Дано:

m(розчин) = 400 г

ω(CH₃COOH) = 6%

V(H₂) — ?

Розв'язування:

2CH₃COOH + Mg = (CH₃COO)₂Mg + H₂

V(H₂) = n(H₂) × Vm = ½n(CH₃COOH) × Vm = ½( m(CH₃COOH)/M(CH₃COOH) ) × Vm = ½( (ω(CH₃COOH) / 100% × m(розчин) )/M(CH₃COOH) ) × Vm = ½( (6% ÷ 100% × 400 г) ÷ 60 г/моль) × 22,4 л/моль = 4,48 л

Відповідь: виділиться 4,48 л водню.