внаслідок спалювання вугливодню масою 4.2 утворився карбон (IV) оксид масою 13.2 г .Відностна

густина пари цієї речовини за воднем 42 .Знайдіть молекулярну формулу вугливодню

Ответы на вопрос

Отвечает Сиренко Макс.

M ( вуглеводню ) = 42*2=84 г/моль  M ( CO2 ) = 12+ 16*2=44 г/моль

n (CO2) = 13.2 г. : 44 г/моль = 0.3 моль

m ( C ) = 0.3 моль * 12 г/моль = 3.6 г.

m ( H ) = 4.2 г. - 3.6 г. = 0.6 г.

С : H = 3.6 / 12 : 0.6 / 1 = 0.3 : 0.6 = 1 : 2

M (CH2) = 14

84/14 = 6

Отже ми 1 і 2 множимо на 6.

Формула C6H12



Отвечает Новиков Арсений.

_Визначаємо маси Карбону та Гідрогену.

В 44г СО₂ міститься 12г С,

  а в 13,2 ---  Хг .              Звідси Х = 12 × 13,2 / 44 =3,6 г (С).

Маса Гідрогену = 4,2 г - 3,6 = 0,6 г (Н)

_Найпростіша формула СхНу.  x : y = 3,6/12 : 0,6/1 = 1 : 2   Отже СН₂

Молекулярна маса найпростішої формули М (СН₂) = 14

Знаходимо дійсну молекулярну масу.  М = 2DH₂ = 2 × 42 = 48

Порівнюємо ці молекулярні маси : 84/14 = 6

_Щоб знайти дійсну формулу, слід кількість атомів найпростішої формули збільшити у 6 разів.

Формула речовини буде (СН₂)₆ = С₆Н₁₂.  Гексен або циклогексан.