Срочно помогите Напишіть рівняння реакції таких перетворень Al+C=A, A+H2O=Al(OH)3+B⬇️ Вкажіть

молекулярну масу продукту В А.28 Б.16 В.26

Ответы на вопрос

Отвечает Иван Кузнецов.

Ответ:

Б. 16

Объяснение:

Взаємодія алюмінію з вуглецем дає карбід алюмінію (Al₄C₃ - сполука А)

4Al + 3C = Al₄C₃

Взаємодія карбіду алюмінію з водою (гідроліз) дає не осад, а газоподібну сполуку - метан (CH₄ - сполука В)

Al₄C₃ + 12H₂O = 4Al(OH)₃ + 3CH₄↑

Ну і молекулярна маса метану

Mr(CH₄) = Ar(C) + 4Ar(H) = 12 + 4 * 1 = 16