При згорянні ограничної речовини масою 2,3 г утворюється вуглекислий газ масою 4,4 г і вода масою

2,7 . Відносна густина її випарів за воднем дорівнює 23 .Визначити формулу цієї речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Ярош Андрей.

m реч=2,3 г

m СО2=4,4 г

m Н2О=2,7 г

D(Н2)=23

формула?

1.Молярна маса М(реч)= D(Н2)*М(Н2)=23*2=46 г/моль

2.Знаходимо кількості всіх речовин n=m/M, m=n*М

  n реч=2,3/46=0,05 моль

n СО2=4,4/44=0,1 моль, n С=0,1 моль, m С=0,1*12=1,2 г

n Н2О=2,7/18=0,15 моль, n Н=0,3 моль, m Н=0,3 г

3.Перевіряємо чи є в речовині О: 2,3-1,2-0,3=0,8 г О

n О=0,8/16=0,05 моль

4.Записуємо співвідношення кількостей елементів

n С: n Н: n О=0,1:0,3:0,05=2:6:1 С2Н6О,

М С2Н6О=12*2+6+16=46 г/моль

етанол або таку ж формулу має диметиловий ефір

С2Н5ОН і СН3-О-СН3