до розведеного водню розчини аніліну добавили надлишок бром утворився осад масою 3.3 г скільки

грамів ініліну було в розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Кий Валентина.

Відповідь: 0,93 г

Дано:

m(C₆H₂NH₂Br₃) = 3,3 г

Знайти:

m(C₆H₅NH₂)-?

Объяснение:

M(C₆H₂NH₂Br₃) = 330 г/моль

M(C₆H₅NH₂) = 93 г/моль

n(C₆H₂NH₂Br₃) = m(C₆H₂NH₂Br₃)/M(C₆H₂NH₂Br₃)

n(C₆H₂NH₂Br₃) = 3,3 г/330 г/моль = 0,01 моль

C₆H₅NH₂ + 3Br₂ => C₆H₂NH₂Br₃ + 3HBr

З рівняння бачимо, що n(C₆H₅NH₂) = n(C₆H₂NH₂Br₃)

n(C₆H₅NH₂) = 0,01 моль

m(C₆H₅NH₂) = n(C₆H₅NH₂)*M(C₆H₅NH₂)

m(C₆H₅NH₂) = 0,01 моль*93 г/моль = 0,93 г

Відповідь: 0,93 г