обчислити масу цинку ,яку потрібно додати до 245г розчину сульфатної кислоти з масовою часткою

Н2SO4 10%, щоб повністю перетворити кислоту на сіль .

Ответы на вопрос

Отвечает Фраер Константин.

Дано

m = 245 г

w(H2SO4) = 10% = 0.10

Решение

m(H2SO4) = mw(H2SO4) = 245 * 0.1 = 24.5 г

n(H2SO4) = m(H2SO4) / M(H2SO4) = 24.5 / (2 * 1 + 32 + 4 * 16) = 0.25 моль

Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2

n(Zn) = n(H2SO4) = 0.25 моль

m(Zn) = n(Z)M(Zn) = 0.25 * 65 = 16.25 г

Ответ: 16.25 г