Помогите . До розчину магній сульфату масою 300 г з масовою часткою речовини 0,15 долили води

масою 200 г . Обчисліть масу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Понамарёв Артём.

Дано:

m₁(p. MgSO₄) = 300 г

ω₁(MgSO₄) = 0,15

+ m(H₂O) = 200 г

Знайти:

ω₂(MgSO₄) -?

Розв'язок.

ω₂(MgSO₄) = m₁(p. MgSO₄)*ω₁(MgSO₄)/(m₁(p. MgSO₄)+m(H₂O))

ω₂(MgSO₄) = 300*0,15/(300+200) =45/500 = 0,09

Відповідь: 0,09

Задачу можна розв'язати кількома способами:

Знаходимо масу магній сульфату:

m(MgSO₄) = m₁(p. MgSO₄)*ω₁(MgSO₄) = 300 г*0,15 = 45 г

Магній сульфат - це розчинена речовина, вона є сталою, а маса розчину зміниться при додаванні води на 200 г

m₂(p.MgSO₄) = m₁(p. MgSO₄) + m(H₂O) = 300 г+ 200 г = 500 г

Тепер знаходимо масову частку маній сульфату в новому розчині:

ω₂(MgSO₄) = m(MgSO₄)/m₂(p.MgSO₄) =

= 45 г/500 г = 0,09

Відповідь: 0,09

Отвечает Сабирова Алина.

Масса MgSO4= 300*0.15=45 грамм.

300-45 = 255

255+200=455-масса воды в созданном растворе.

m(нов. раствора) =500 грамм

w(MgSO4 )= 45/500 =0.09, или 9%