На магній кількістю речовини 0.4 моль подіяли хлоридною кислотою. Яка маса утвореної солі? Який

об'єм водню(н.у) при цьому виділився? а)m(солі)=19 г б)m(солі)=38 г в)інша відповідь

Ответы на вопрос

Отвечает Шидловская Анастасия.
Дано:
n(Mg)=0,4 моль
Знайти:
m(MgCl2)-?
V(H2)-?

M(MgCl2)= 95 г/моль
Mg+2HCl = MgCl2 + H2
З рівняння реакції бачимо, що n(MgCl2)=n(Mg) = 0.4 моль
n(H2)=n(Mg) = 0,4 моль
m(MgCl2)= n*M = 0,4 моль*95 г/моль = 38 г
V(H2) = n*Vm = 0,4 моль*22,4 л/моль = 8,96 л
Відповідь: 38 г солі та 8,96 лводню