У реакцію з сульфатною кислотою вступив СаО масою 10 г. 1) Запишіть рівняння реакції. 2) Обчисліть

обєм води, що утворився. 3) обчисліть масу солі що утворилась. 4) обчисліть кількість речовини кислоти що вступила в реакцію.

Ответы на вопрос

Отвечает Avraamova Lera.
10г          Zмоль   Хг           Ул
CaO + H2SO4 = CaSO4 + H2O
56г        1 моль    136г        22,4л

10г СаО ----------------- Ул Н2О
56г СаО ----------------- 22,4л Н2О
Ул Н2О = 10г*22,4л :56г=4л Н2О
10г СаО -------------Z моль H2SO4
56г СаО ------------- 1моль H2SO4
Zмоль  H2SO4 = 10г * 1 моль :56г= 0,2 моль H2SO4
10г СаО --------- Хг СaSO4
56г CaO -----------136г CaSO4
X CaSO4= 10г * 136г :56г=24,3г CaSO4
Ответ: объем воды равен 4л, масса соли равна 24,3г, количество вещества серной кислоты равно 0,2 моль