Ребята,помогите пожалуйста с решением.Обчисліть масу та об‘єм водню , що виділиться при взаємодії

літію масою 8,4 г з в водою.

Ответы на вопрос

Отвечает Сквородин Михаил.
Дано:
m(Li)=8,4 г
Знайти:
m(H2)-?
V(H2)-?

M(Li) = 7 г/моль
n(Li)=m/M = 8,4 г/7 г/моль = 1,2 моль
M(H2)= 2 г/моль
Vm = 22,4 л/моль
2Li + 2H2O = 2LiOH + H2
З рівняння реакції бачимо,що n(H2)=0,5n(Li)
n(H2) = 0,5*1,2 моль= 0,6 моль
m(H2)=n*M = 0,6 моль*2 г/моль = 1,2 г
V(H2) = n*Vm = 0,6 моль*22,4 л/моль = 13,44 л
Відповідь: 1,2 г; 13,44 л
Отвечает Гайдов Эмиль.
Дано
m(H2O) = 8.4 g
-------------------------
V(H2)-? , m(H2)-?

2Li+2H2O-->2LiOH+H2
M(Li) = 7 g/mol
n(Li) = m/M = 8.4 / 7= 1.2 mol
2n(Li) = n(H2)
n(H2) = 1.2 / 2 = 0.6 mol
V(H2) = n*Vm = 0.6 * 22.4 = 13.44 L
M(H2)= 2 g/mol
m(H2) = n*M = 0.6*2 =1.2 g
ответ 13.44 л, 1.2 г