Внаслідок спалювання 6,7г арену одержали 0,35 моль водяної пари установіть формулу вуглеводню


Ответы на вопрос

Отвечает Гудкова Валерия.

m СхН2х-6=6,7 г

n Н2О=0,35 моль

формула-?

n=m/M

М СхН2х-6=12х+2х-6=(14х-6)

Запишемо рівняння горіння арену в загальному вигляді

СхН2х-6 + (1,5х-1,5)О2=хСО2 + (х-3)Н2О ,

n СхН2х-6= m/М=6,7/(14х-6)

По рівнянню робимо висновок, що

На 1 моль СхН2х-6                   утворюється (х-3) моль Н2О. а

на 6,7/(14х-6) моль СхН2х-6  утв-ся           0,35 моль Н2О

Розвязуємо 6,7/(14х-6) *(х-3)=0,35*1

6,7х-20,1=4,9х-2,1

1,8х=18

х=10  ,  С10Н14,   С6Н5-С4Н9