Яку масу нітробензену було взято для добування аніліну, якщо утворилося 200 кг аміну, а

прореагувало 95% вихідної сполуки?

Ответы на вопрос

Отвечает Политов Владимир.

Ответ:

C6H5NO2+3H2=C6H2NH2+2H2O

m(C6H5NO2)=123 г/моль

m(C6H2NH2)=93 г/моль

n(C6H2NH2)=200000/93=2151 моль

m(C6H5NO2)=2151*123=264.573 кг

m(C6H5NO2)=264.573=95%

                         x=100%

m(C6H5NO2)=264.573*100%/95%=278.498 кг