Обчисліть масу етанової кислоти що може про взаємодіяти з розчином етанолу масою 20 г, в якому

масова частка спирту 92%

Ответы на вопрос

Отвечает Бегунова Даша.

Дано:

m(розч. С₂Н₅ОН) = 20 г

ω(С₂Н₅ОН) = 92%=0,92

Знайти:

m(H₃C-COOH) - ?

Розв'язування:

М(С₂Н₅ОН) = 46 г/моль

m(C₂H₅OH) = 20 г*0,92 = 18,4 г

∨(С₂Н₅ОН) =18,4 г/46 г/моль = 0,4 моль

М(Н₃С-СООН) = 60 г/моль


Н₃С-СООН + НО-СН₂-СН₃ ⇒Н₃С-С(=О)-О-СН₂-СН₃

Із рівняння реакції бачимо, що ∨(Н₃С-СООН) = ∨(С₂Н₅ОН) = 0,4 моль

m(Н₃С-СООН) = 60 г/моль*0,4 моль = 24 г

Відповідь: 24 г