Обчисліть масу солі, яка утвориться при взаємодії розчину сульфатної кислоти масою 10г з масовою

часткою кислоти 49% з розчином барій гідроксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Прокопец Снежанна.

Ответ:

утворилось 11,65г. сульфата барію.

Объяснение:

Дано:

m(розчину H₂SO₄)=10г

ω%( H₂SO₄)=49%

------------------------------------

m(соли)-?

Рішення:

1. Визначимо масу сірчаної кислоти в 10г. її 49% розчину:

m(H₂SO₄)=ω%(H₂SO₄)×m(розчину H₂SO₄)÷100%

m(H₂SO₄)=49%×10г.÷100%=4,9 р.

2. Визначимо молярную масу сірчаної кислоти:

M(H₂SO₄)=2+32+64=98г./міль

3. Визначимо кількість речовини сірчаної кислоти в 4,9 г.:

n(h) = 4,9 г.÷98г. / моль=0,05 моль

4. Запишемо рівняння реакції:

H₂SO₄ + Ba(OH)₂ = BaSO₄↓+2H₂O

за рівнянням реакції: з 1моль сірчаної кислоти утворюється 1 моль сульфату барію

n₁(H₂SO₄)=1моль   n₁(BaSO₄)=1моль

за умовою завдання:

n₁(H₂SO₄)=0,05 моль     n₁(BaSO₄)=0,05 моль

5. Визначимо молярную масу сульфату барію:

M(BaSO₄)=137+32+64=233г./міль

6. Визначимо масу сульфату барію кількістю речовини 0,05 моль:

m(BaSO₄)= n₁(BaSO₄)хM(BaSO₄)=0,05мольх233г./моль.=11,65г.

7. Відповідь : при взаємодії розчину сульфатної кислоти масою 10г з масовою часткою кислоти 49% з розчином барій гідроксиду утворилось 11,65г. сульфата барію.