Алкен масою 14 г приєднує бром масою 32 г. Обчисліть його відносну молекулярну масу. напишіть

молекулярну та напівструктурну формули.

Ответы на вопрос

Отвечает Шипицын Виталий.
Дано:
m (CnH2n) = 14 г
m (Br2) = 32 г
Знайти: Mr (CnH2n)
рішення:
14 г         32 г
CnH2n + Br2 = CnH2nBr
2х г         160 г
14 г ----- 32 г
х г ---- 160г
х = 14 г ∙ 32 г \ 160 г = 70 г
M = m ∙ n = 70 г ∙ 1 г \ моль = 70 г \ моль
Знайдемо молекулярну формулу алкена:СnH2n
12n + 1 ∙ 2n = 70
14 n = 70
n = 5
відповідь:
молекулярна формула: C5H10
напівструктурна формула: СH2 = CH - CH2 - CH2 - CH3