Розрахуй масову частку нытратноъ кислоти у 75 г розчину цієї речовини, якщо відомо, що у результаті

реакції вище зазначенного розчину з кальцій карбонатом виділилося 0,224 л вуглекислого газу Напишите подробное решение пожалуйста

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Маша.

CaCO3 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + H2O + CO2

ν(HNO3) = 2ν(CO2)

v(CO2) = V(CO2)/Vм = 0,224/22,4 = 0,01 моль

ν(HNO3) = 0,02 моль

m(HNO3) = M × ν = 0,02 × 63 = 1,26 г

N(HNO3 в р-ре) = m(HNO3)/m(р-ра) = 1,26/75 = 0,0168 = 1,68 %