Обчисліть об'єм вихідних речовин в реакції горіння ацетилену якщо утворився вуглекислий газ об'ємом

190 л.

Ответы на вопрос

Отвечает Идиятуллина Аделина.

Дано:
V(CO2)=190 л
Знайти:
V(C2H2)-?
V(O2)-?
Реакція відбувається з газоподібними речовинами, тому коефіцієнти перед формулами газоподібних речовин показують не тільки їх кількість, але й об'єми.
2C2H2 + 5O2 = 4CO2 + 2H2O
З рівняння реакції бачимо, що V(C2H2) = 0.5V(CO2) та V(O2) =
= 5/4V(CO2)
V(C2H2) = 0,5*190 л = 95 л
V(O2) = 5/4*190 л = 237,5 л
Відповідь: 95 л етину та 237,5 л кисню