До 300 мл розчину натрій гідроксиду з масовою часткою лугу 20% долили 200 мл води. Візначте масову

частку лугу в одержаному розчин

Ответы на вопрос

Отвечает Трефилов Даниил.
Дано:
V(р-раNaOH) = 300 мл
W(р-ра NaOH) = 20%
V2(H2O) = 200 мл
Найти:
w2(р-ра)

Решение:
V(NaOH) = V(р-ра NaOH) ∙ w(р-ра) ∙100% = 300 мл ∙ 20%\100% = 60 мл
W2(р-ра) = V(NaOH) ∙ 100%\ V(р-ра NaOH) + V2(Н2О) = 60 мл  ∙ 100%\300 мл + 200 мл = 12%
ответ: 12%