Дою все ____Обчисліть масу води і об'єм вуглекислого газу якщо згорів етан масою 20 грам


Ответы на вопрос

Отвечает Филонова Настя.
Дано:
m(C2H6) = 20 r
Знайти:
m(H2O)-?
V(CO2)-?

M(C2H6) = 30 г/моль
n(C2H6) = m/M = 20 г/30 г/моль = 2/3 моль
2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O
Из УХР следует, что 
n(CO2)=2n(C2H6) = 4/3 моль
n(H2O) = 3n(C2H6) = 3*2/3 моль= 2 моль
V(CO2)=n*Vm = 4/3 моль*22,4 л/моль =  29,867 л
m(H2O) = n*M = 2 моль*18 г/моль = 36 г
Відповідь: 36 г Н2О; 29,867 л СО2