Обчисліть об'єм водню (н.у.),який виділяється при взаємодії натрію масою 4,6г з етилиновим спиртом


Ответы на вопрос

Отвечает Проценко Алексей.

                                   4,6 г                                            Х л

2СH3-CH2-OH      +   2 Na    =   2 CH3CH2-ONa    +   H2

                               n =2 моль                                     n = 1 моль

                               М = 23 г/моль                              Vm= 22,4 л/моль

                               m = 46 г                                       V = 22,4 л

4,6 г Na     -     Хл Н2

46 г Na     -      22,4 л Н2

V(H2) = 4,6 * 22,4 / 46 = 2,24 л