Яку кількість речовин карбон (IV) оксиду можна одержати при розкладі 26 г кальцій карбонату, що

містить 4% домішок?

Ответы на вопрос

Отвечает Потапенко Інна.
M(прим)= 26 г*0,04= 1,04 г
m(CaCO3) = 26 г-1,04 г = 24,96 г
М(СаСО3)=100 г/моль
n(CaCO3)=24,96 г/100 г/моль = 0,2496 моль
СaCO3 = CaO + CO2
З рівняння слідує, що n(CO2)=n(CaCO3)=0,2496 моль
V(CO2)=0,2496 моль*22,4 л/моль =5,6 л
Відповідь: 5,6 л; 0,2496 моль