Обчисліть об єм н у газової суміші що містить 8 г метану та водню масою 8 г


Ответы на вопрос

Отвечает Горева Ирина.

Відповідь: 100,8 л

Дано:

m(CH₄) = 8 г

m(H₂) = 8 г

Знайти:

V(газової суміші)-?

Пояснення та розв'язок.

Для того, щоб обчислити об'єм газової суміші при н.у. треба знайти кількість кожного газу, який входить до складу газової суміші та  скласти їх, а потім знайти об'єм газової суміші, що містить 8 г метану та водню масою 8 г.

М(СН₄) = 16 г/моль

М(Н₂) = 2 г/моль

n=m/M

n(CH₄) = 8 г/16 г/моль = 0,5 моль

n(H₂) =8 г/2 г/моль = 4 моль

∑n(газової суміші) = n(CH₄) + n(H₂) = 0,5 моль+4 моль = 4,5 моль

V(газової суміші) = ∑n(газової суміші)*Vm

V(газової суміші) = 4,5 моль*22,4 л/моль = 100,8 л

Відповідь: 100,8 л