9.2 (3,5бал.) Обчисліть масу заліза, яке можна добути із 350г червоного залізняку, у якому масова

частка пустої породи становить 20% 9.1(2бал.) Визначте об’єм газу, який утвориться в результаті взаємодії 6,5г цинку з надлишком хлоридної кислоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Клевакин Кирилл.
 350*(1-0,2) = 280 г - маса чистого залізняку

      280г                 хг
1. Fe
₂O₃ + 3H₂ = 2Fe + 3H₂O
   160г/моль         56*2 г/моль

160х = 280*112
 х=196 г


    6,5г                            хл
2. Zn + 2HCl = ZnCl
 + H
  65г/моль                     22,4л

65х = 6,5*22,4
х = 2,24л - об'єм водню